(fot.PAP)

Dolny Śląsk walczy ze skutkami nawałnicy

 Mieszkańcy Dolnego Śląska zmagają się ze skutkami wczorajszych intensywnych opadów deszczu. Najbardziej ucierpiały powiaty: zgorzelecki, jaworski, lubański, lwówecki, jeleniogórski i złotoryjski. W regionie doszło do wielu lokalnych podtopień i zalania posesji.

 

Zalane ulice, domy i pola uprawne, zerwane mosty to tylko nieliczne skutki gwałtownej burzy, jaka przeszła w czwartek po południu przez województwo dolnośląskie. Ciągle trwa walka z żywiołem. W rejonie Wojcieszowa potrzebna była ewakuacja mieszkańców. Woda z Kaczawy wdarła się do kilkudziesięciu mieszkań na parterze. W niektórych mieszkaniach poziom wody sięgał nawet półtora metra. Obecnie zalane są już tylko piwnice.

 

Strażacy interweniowali ponad 500 razy. Głównym ich zadaniem było wypompowywanie wody.  Przez całą noc strażacy działali na terenie województwa. W akcji brało udział blisko 200 strażaków oraz 270 pojazdów – informuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Krzysztof Gielsa.

 


Pobierz Pobierz

 

Z powodu podmycia przez wodę drogi krajowej nr 3 w Jeleniej Górze – trasa ta jest nieprzejezdna w Kaczorowie. Na drogach lokalnych mogą wystąpić utrudnienia- informuje rzecznik Krzysztof Gielsa.

 


Pobierz Pobierz

 

drukuj