W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz północna będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu będą w obszarze podwyższonego ciśnienia.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, a w południowo-wschodniej części kraju burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, lokalnie na południowym wschodzie do 30 mm. Temp. maks. od 21, 23 st. na wybrzeżu, 24, 26 st. na krańcach północnych do 30 st. na południowym wschodzie. Wiatr na wschodzie i południu słaby, północny, na pozostałym obszarze umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek od Górnego Śląska po Lubelszczyznę i Podkarpacie zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i tylko miejscami początkowo duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. W kotlinach górskich mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od 12, 14 st. w rejonach podgórskich i lokalnie na Pomorzu do 14, 17 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych, w czasie burz porywisty.

Dziś w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu lub burze. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 17 st. Wiatr słaby, północno wschodni.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i powoli będzie rosło.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl