W Polsce zachmurzenie duże i miejscowe opady deszczu

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od Europy południowo-zachodniej po centralną rozciągać się będzie klin Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska północna będzie w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego; na krańcach wschodnich kraju zaznaczać się będzie skraj zatoki niżu znad Finlandii i odsuwająca się na wschód strefa frontu chłodnego.

Na pozostałym obszarze kraju utworzy się słaby klin wyżowy. Z zachodu napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza, jedynie początkowo na wschodzie kraju ciepła.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosło.

We wtorek na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. do 20 st., w dolinach karpackich miejscami 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę, na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane; na wybrzeżu możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Od zachodu stopniowy zanik opadów i postępujące rozpogodzenia. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 9 st. na zachodzie kraju do 12 st. na wschodzie, na wybrzeżu od 10 st. do 12 st., w rejonach podgórskich od 7 st. do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W środę na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające stopniowo do dużego, okresami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 16 st. do 20 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na Pomorzu wzmagający się do silnego (od 35 km/h do 50 km/h), południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru od 60 km/h na północnym wschodzie Polski do 80 km/h na zachodzie i 100 km/h na wybrzeżu i na szczytach gór.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu, od rana do około południa, okresami, o natężeniu umiarkowanym. Po południu opady będą stopniowo słabnąć, aż do zaniku. Przewidywana wysokość opadów do 13 mm. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy, z wtorku na środę, zachmurzenie duże. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W środę zachmurzenie na ogół umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo zachodni. Okresami porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl