Będzie coraz cieplej

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna oraz półwysep Iberyjski będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w strefie oddziaływania wyżów.

Polska będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, ale od północnego zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa. Z zachodu na wschód przemieszczał się będzie pofalowany front chłodny. Z południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

We wtorek na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm, a na południu kraju do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na wybrzeżu i 22, 23 st. na północnym zachodzie do 28 st. na południowym wschodzie, a w rejonach podgórskich około 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W rejonach burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy z wtorku na środę na północnym zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, nad morzem miejscami przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu i wschodzie początkowo duże i tam miejscami przelotne opady deszczu oraz lokalne burze, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 11 do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, a rano liczne rozpogodzenia, zwłaszcza na południu Polski. Na zachodzie i północy miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17, 21 st. na wybrzeżu i 22, 23 st. na północy kraju do 27 st. na południu, a w rejonach podgórskich około 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy Polski okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, po południu możliwy wzrost zachmurzenia do dużego, przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl