fot. pixabay.com

Przewaga chmur z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego wraz z frontami atmosferycznymi. Półwysep Iberyjski, krańce południowe i wschód kontynentu znajdą się pod wpływem wyżów znad Atlantyku i zachodniej Rosji.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego rozległego niżu. Z zachodu na wschód kraju będzie wędrował układ frontów atmosferycznych. Przejściowo napłynie nad Polskę ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem chłodnym będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosnąć.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1369923297312399361

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie rosnąć.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na Pomorzu także deszczu ze śniegiem, na terenach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Lokalnie możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 4°C na Suwalszczyźnie i w dolinach Karpackich do 10°C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, a na Dolnym Śląsku i Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Tatrach porywy do 90 km/h, w Sudetach do110 km/h. Miejscami zawieje śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl