Weekend będzie zimny i deszczowy

Jak podaje IMGW, Europa północna i północno-wschodnia znajdować się będą pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Finlandią. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie wyż znad Kanału La Manche. Polska będzie pomiędzy rozległym niżem z ośrodkiem nad południowo-wschodnią Finlandią, a wyżem z centrum nad Normandią i Kanałem La Manche.

Z północnego zachodu napływać będzie chłodne, chwiejne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, w górach powyżej 1200 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Na północnym wschodzie możliwe pojedyncze, słabe burze. Temperatura maksymalna od 7 st. na wschodzie do 11 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem do 80 km/h, wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, a wysoko w Tatrach do 100 km/h, północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rozpogodzenia możliwe na północy kraju. Miejscami przelotne opady deszczu. W górach powyżej 900 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 2 st., 3 st. na wschodzie do 7 st., 8 st. na zachodzie, nad morzem około 8 st. Wiatr umiarkowany, miejscami, zwłaszcza na wybrzeżu i wysoko w górach, dość silny i porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 90 km/h, północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a w górach powyżej 1200 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st., 7 st. na wschodzie do 9 st., 12 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr umiarkowany, miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju oraz wysoko w górach, dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu wschodnim początkowo w porywach do 60 km/h, a w górach do 80 km/h, północno-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, niewielka szansa wystąpienia słabej burzy. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia. Początkowo słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany, w porywach 40 km/h, zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno zachodni.

PAP/RIRM

drukuj