W kraju zachmurzenie duże, miejscami deszcz

Jak informuje IMGW, południe Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Hiszpanii. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w obszarze niżu, którego ośrodek przemieści się znad Morza Północnego nad Bałtyk.

Przez obszar kraju, z zachodu na wschód, przemieści się układ frontów atmosferycznych. Napływać będzie powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 980 hPa i będzie rosło.

Dziś zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady deszczu, nad ranem możliwe lokalne burze. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat opady deszczu przechodzące w przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 10 do 14 st. Wiatr z kierunków zachodnich, dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 90 km/h. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat porywy wiatru do 140 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura minimalna od 5 st. na wschodzie do 9 st. nad morzem. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu do 80 km/h. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat porywy wiatru do 120 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. na krańcach północno-zachodnich, około 10 st. w centrum do 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, porywisty w porywach do 80 km/h, wysoko w górach do 120 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni.W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl