fot. PAP/EPA

Prognoza pogody na niedzielę

Jak informuje IMGW Europę północną i wschodnią obejmuje wyż. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska jest pod wpływem wyżu z centrum w rejonie północno-wschodniej Białorusi. Ze wschodu napływa dość suche, polarno-kontynentalne powietrze, jednak na południu, w rejonach górskich i na pogórzu powietrze będzie bardziej wilgotne.

W niedzielę na zachodzie i krańcach południowych zachmurzenie małe wzrastające stopniowo do dużego. Rano w kotlinach górskich miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Od godzin południowych miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 20 mm.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 do 26 st C, tylko na północnym wschodzie i nad samym morzem chłodniej, od 20 do 22 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Podczas burz wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h.

W Warszawie w niedzielę w stolicy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna 24 st C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP

drukuj