W Polsce zachmurzenie i opady deszczu

Jak podaje IMGW, Europa Północna nadal będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Wyspami Owczymi oraz nad Półwyspem Skandynawskim. Pozostała część kontynentu, poza południową częścią Półwyspu Bałkańskiego, będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej wraz z układem frontów, związanej z płytkim niżem nad południową częścią Półwyspu Skandynawskiego.

Napływać będzie nieco cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli spadać.

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu, na północy okresami o natężeniu umiarkowanym. Na Pomorzu Wschodnim oraz na Kujawach i północnym wschodzie Polski prognozowana suma opadów od 8 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie, około 13 st. w centrum, do 15 st., 17 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, jedynie na południowym wschodzie początkowo słaby, w porywach do 75 km/h na wybrzeżu, z kierunków południowych, od zachodu stopniowo skręcający na zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Początkowo miejscami słabe opady deszczu, w Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. na północnym wschodzie, około 8 st. w centrum, do 9 st., 11 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy początkowo dość silny i porywisty, od zachodu stopniowo słabnący, w porywach do 60 km/h na wybrzeżu, w rejonie Zatoki Gdańskiej początkowo do 70 km/h, na szczytach Beskidów do 70 km/h, a wysoko w Tatrach do 80 km/h. Wiatr zachodni, jedynie na wschodzie kraju wieczorem południowy i południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północy kraju, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st., 11 st. na północnym wschodzie do 15 st., 16 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj