Słoneczne lato na dobre wraca do Polski

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia. Przeważający obszar Polski będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, tylko wschód kraju znajdzie się na skraju niżu, z ośrodkiem przemieszczającym się znad zachodniej Rosji nad Białoruś. Nad północno-wschodnie krańce Polski nasunie się strefa frontu ciepłego.

Do Polski z północy napływać będzie dość chłodna, polarno-morska masa powietrza, tylko nad południowo-zachodnie krańce Polski przejściowo napłynie cieplejsze powietrze z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadało.

W czwartek w kraju przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane. We wschodniej połowie kraju stopniowo wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu, głównie na północnym wschodzie. Na południowym zachodzie po południu również wzrost zachmurzenia do dużego i w rejonie Sudetów miejscami przelotne opady deszczu lub burze. Temp. maks. od 20 st. na krańcach północno-wschodnich oraz lokalnie na wschodnim wybrzeżu do 23 st., 26 st. na przeważającym obszarze i 28 st. na południowym zachodzie. Wiatr w zachodniej połowie kraju przeważnie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. Na wybrzeżu wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północny. W rejonach burz wiatr porywisty.

W nocy z czwartku na piątek na północnym wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady deszczu. Początkowo również w rejonie Sudetów zachmurzenie duże, przelotne opady i burze, stopniowo zanikające. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Pomorzu oraz w kotlinach sudeckich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od 11 st. miejscami na Pomorzu oraz lokalnie w dolinach karpackich do 15 st. na wybrzeżu oraz miejscami na południu. Wiatr na północy i wschodzie kraju słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków północnych, na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl