Coraz chłodniej

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie i wschodnia oraz częściowo środkowa Europa znajdują się w zasięgu niżów oraz frontów. Nad pozostałym obszarem dominują wyże. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, na skraju niżu znad północno-zachodniej Rosji. Z północnego zachodu nadal napływa chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na północy kraju możliwe również opady krupy śnieżnej. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 9 st.C do 13 st.C, chłodniej na terenach podgórskich Karpat, około 7 st.C. Wiatr na zachodzie przeważnie słaby, zmienny, a na wschodzie słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami, zwłaszcza na wschodzie kraju. Miejscami opady deszczu, a na północy kraju możliwe również opady krupy śnieżnej. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 4 st.C do 8 st.C, chłodniej na północnym wschodzie i na terenach podgórskich od 0 st.C do 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami opady deszczu, na południowym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Na wybrzeżu i Pomorzu możliwe opady krupy śnieżnej. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st.C do 13 st.C, chłodniej na terenach podgórskich od 5 st.C do 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr na ogół słaby, początkowo zachodni, potem zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwy słaby, przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna 5 st.C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl