fot. Paweł Palembas

W całej Polsce możliwe opady śniegi

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i częściowo Środkowa będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Atlantyku. Pogodę na pozostałych obszarach kontynentu kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska początkowo znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad Irlandii. Nad zachodnie obszary kraju napłynie chłodne powietrze polarne morskie, nad pozostałe obszary Polski zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Po południu z północnego zachodu nad Polskę nasuwać się będzie zatoka niżowa z frontem ciepłym, związana z głębokim niżem znad Skandynawii. Za frontem ciepłym napływać zacznie ciepłe powietrze polarne morskie. W nocy stan stały, w dzień spadek ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie duże, początkowo na południu kraju większe przejaśnienia. Na północy, północnym zachodzie i zachodzie kraju opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznącego, powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze miejscami wystąpią opady śniegu. Na Podlasiu przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Temperatura maksymalna od -8 st. na południowym wschodzie i wschodzie, -2 st. w centrum, do 5 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południu kraju opady śniegu, na pozostałym obszarze także deszczu ze śniegiem oraz lokalne opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 10 cm. Temperatura minimalna od -6 st. na wschodzie, około -3 st. w centrum, do 2 st. na zachodnim wybrzeżu; chłodniej na Podhalu, około -16 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na południu kraju i wybrzeżu porywisty, północno-zachodni i zachodni. Lokalnie zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl