Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Zatoką Botnicką, Morzem Czarnym oraz Zatoką Biskajską oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Jedynie częściowo Europa Centralna znajdować się będzie pod wpływem klina wyżu z centrum nad Irlandią.

Polska będzie na skraju wypełniającego się niżu znad Zatoki Botnickiej, nad południową Polską rozbudowywać się będzie klin wyżu znad Irlandii. Napływać będzie chłodna masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 do 5 st., w rejonach podgórskich od 0 do 2 st. Wiatr na wschodzie Polski słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze Polski umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. W partiach szczytowych Karpat porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe, przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj