Kolejny pogodny jesienny dzień

Jak informuje IMGW, nad Europą południową, częściowo wschodnią oraz w rejonie Skandynawii będą dominować wyże. Pozostały obszar znajdzie się w zasięgu niżów.

Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki, związanej z pogłębiającym się niżem znad Wysp Brytyjskich. Z zachodu na wschód kraju będzie przemieszczać się strefa frontu. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie, które będzie zastępować zalegające w ostatnich dniach nad Polską ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo, we wschodniej połowie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m. Gdzieniegdzie opady deszczu. Prognozowana suma opadów na Pomorzu Wschodnim do 15 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 13 st. do 17 st., na północnym wschodzie chłodniej, od 10 st. do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie kraju, wiatr południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie opady deszczu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Na pozostałym obszarze gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 100 m, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 4 st., 6 st. na wschodzie do 10 st., 12 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na zachodzie okresami umiarkowany, z kierunków południowych, w centrum i na południowym wschodzie, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl