fot. PAP/EPA

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW – Półwysep Iberyjski, Francja, basen Morza Śródziemnego oraz Turcja są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu pozostają w strefie oddziaływania niżów.

Polska znajdować się będzie pomiędzy rozległym układem niżowym znad Europy Północnej a wyżem znad Europy Południowej, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego.

Początkowo północny wschód Polski znajdować się będzie w chłodniejszej polarno-morskiej masie powietrza, a od południowego zachodu napłynie nieco cieplejsza polarno-morska masa powietrza.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie Polski miejscami całkowite. Okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Prognozowana suma opadów deszczu na północy Polski miejscami do 10 mm.

Temp. maks. od 5 st. na północnym wschodzie, 7 st., 8 st. na południu, do 9 st. w centrum i na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, w porywach do 65 km/h. W partiach szczytowych gór wiatr silny, w porywach do 100 km/h.

W Warszawie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temp. maks. 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temp. min. 3 st.

Wiatr początkowo umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w ciągu nocy słabnący, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu po południu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i nieznacznie spadnie.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, na północnym zachodzie całkowite. Okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Miejscami na północnym zachodzie opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów deszczu na Pomorzu Zachodnim miejscami do 15 mm.

Temp. min. od 3 st. na Suwalszczyźnie do 7, 9 st. na przeważającym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach do 60 km/h. W partiach szczytowych gór wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 110 km/h.

PAP

drukuj