Początek tygodnia słoneczny w całej Polsce

Jak podaje IMGW, Europa północna oraz Wyspy Brytyjskie będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Mołdawią.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu, w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe, na północy kraju okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21 st. na wschodzie i nad morzem do 26 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy i południowo-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie na południu kraju bezchmurnie. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st., lokalnie na Podlasiu i w kotlinach górskich około 9 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, południowy. W wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej, około 26 st. w centrum, do 30 st. miejscami na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 13 st. Wiatr słaby, południowy. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl