W kraju ciepło, miejscami deszcz 

Jak informuje IMGW, od Rosji, przez południową Skandynawię, po Wyspy Brytyjskie rozciąga się układ wyżowy. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi.

Polska jest w zasięgu niżu znad Półwyspu Bałkańskiego. Ze wschodu na zachód przemieszczają się układy frontów atmosferycznych. Ze wschodu napływa ciepła, polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu lub burze.

Temp. maks. 18-22 st., jedynie na wybrzeżu oraz w kotlinach górskich 14-17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i zachodzie porywisty, w rejonach burz w porywach do 70 km/h, z kierunków wschodnich.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 18 st. Wiatr umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl