fot. pixabay.com

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, głównie na wschodzie, duże i przelotny deszcz

Jak podaje IMGW, wschodnia Europa będzie w zasięgu niżu znad północno-zachodniej Rosji, nad resztą kontynentu dominował będzie rozległy wyż z centrum głównym w rejonie Wysp Brytyjskich.

Polska będzie na skraju wyżu z centrami nad Wyspami Brytyjskimi i Niemcami. Z północnego zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i nieznacznie będzie wzrastać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, głównie na wschodzie, duże i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 15 st. C do 20 st. C; cieplej na południowym zachodzie od 21 st. C do 23 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 12 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe, tylko na południowym wschodzie umiarkowane i duże i tam przelotny deszcz. W Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem i śnieg. Gdzieniegdzie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od 5 st. C do 10 st. C; cieplej tylko na zachodzie i nad morzem od 11 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby, tylko nad morzem i Pomorzu Wschodnim umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim okresami dość silny i tam w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 55 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl