fot. PAP

Pogoda na 1 i 2 stycznia

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, centralna i północna będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na wschodzie kontynentu pogodę będzie kształtował wyż z centrum nad Rosją.

Polska znajdzie się na skraju tego wyżu, nad krańce zachodnie kraju nasunie się zatoka związana z rozległym niżem znad północnego Atlantyku i strefą frontu chłodnego. Pozostaniemy w dość chłodnym powietrzu polarnomorskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadało.

W środę w kraju zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie większe przejaśnienia, na północnym wschodzie słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, po południu na krańcach zachodnich słaby deszcz, rano mgła osadzająca szadź, głównie na zachodzie; widzialność poniżej 600 m. Temp. maks. od 1 st. na krańcach północno-wschodnich do 5 st. na południu.

Wiatr słaby, na Wybrzeżu okresami umiarkowany, w kotlinach sudeckich umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, postępujące od zachodu większe przejaśnienia, na północnym wschodzie i na wschodnim Wybrzeżu słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temp. min. od -2 do -5 st. w rejonach podgórskich, -3 st. na Pomorzu i na południu, do 1 st. na Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, w kotlinach sudeckich umiarkowany i porywisty, południowy.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach zachodnich i na Wybrzeżu słabe opady deszczu. Temp. maks. od 1 st. na północnym wschodzie do 5 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim Pomorzu, Wybrzeżu i w kotlinach sudeckich umiarkowany i porywisty, południowy.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Temp. maks. 3 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 3 st. Wiatr umiarkowany, południowy.

PAP

drukuj