fot. Paweł Palembas

Pogoda na środę

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy wyż z centrami nad Alpami i Karpatami. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadać.

W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe, jedynie na krańcach północnych i na północnym wschodzie umiarkowane. Na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. na Suwalszczyźnie i Podhalu, 21 st., 23 st. na krańcach wschodnich do 25 st., 26 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na krańcach północnych okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie małe, jedynie na wybrzeżu umiarkowane. Na południowym zachodnie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9 st., 10 st. na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu do 11 st., 14 st. na przeważającym obszarze kraju. W rejonach podgórskich około 7 st., a nad samym morzem od 13 st. do 17 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowy.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodnim wybrzeżu możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22 st. na północnym wschodzie do 27 st. na południowym zachodzie. Wiatr we wschodniej połowie słaby, południowy, na pozostałym obszarze umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, przeważnie południowy. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj