Pogoda na piątek

Jak informuje IMGW, półwyspy – Iberyjski, Apeniński i Bałkański oraz Francja, Grecja i Ukraina będą pod wpływem wyżów, pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia.

Południowy wschód Polski będzie na skraju wyżu znad Ukrainy, pozostałe rejony kraju będą pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z falującym frontem atmosferycznym, rozciągającym się od Mazur i Suwalszczyzny po Dolny Śląsk. Napłynie powietrze polarne: przed frontem kontynentalne i suche, za frontem – morskie i wilgotne.

W piątek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże i całkowite, miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie deszcz i deszcz ze śniegiem, możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź, w Sudetach opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Temp. maks. od 1 do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach umiarkowany, dość silny i porywisty, w Tatrach w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie powoli rosło.

 PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl