fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Żegnamy upały; z zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i częściowo Środkowa będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku, pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z układami frontów. Nad Polską rozbuduje się klin wyżowy, tylko na południowym wschodzie będzie przebiegał pofalowany front atmosferyczny, odsuwający się powoli nad Ukrainę. Na wybrzeżu zaznaczy się płytka zatoka niżu znad Skandynawii. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadało.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadało.

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Rano w kotlinach sudeckich wystąpią mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Miejscami na wschodzie, w pasie nadmorskim i na Pomorzu Zachodnim opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 20 mm na Lubelszczyźnie i południu Podkarpacia. Temperatura maksymalna od 15 st. na krańcach południowo-wschodnich do 23 st. na Dolnym Śląsku, na terenach podgórskich Karpat około 13-14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w pasie nadmorskim okresami dość silny i porywisty, z kierunków północnych i zachodnich.

W nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami na południu i północy kraju duże. W pasie nadmorskim, na Mazurach i Podlasiu oraz na południu Podkarpacia przelotne opady deszczu. W kotlinach górskich lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 st. do 13 st., na Podhalu około 6 st., cieplej nad morzem: 14 st. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, okresami na południu i północy kraju duże. W pasie nadmorskim i na Warmii przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. na krańcach południowo-wschodnich do 24 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, na terenach podgórskich Karpat około 17 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek początkowo zachmurzenie duże, potem umiarkowane. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr na ogół słaby, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl