Pozostaniemy w suchym powietrzu polarnym

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i północno-zachodnia będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Islandią i Uralem, pozostałe obszary kontynentu będzie obejmował wyż z centrum nad Francją. Polska od zachodu dostanie się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej, związanej z niżem z ośrodkiem w rejonie Islandii.

Pozostaniemy w stabilnym, ciepłym i suchym powietrzu polarnym, tylko w strefie frontu atmosferycznego powietrze będzie wilgotne.

W sobotę na południowym zachodzie, południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, rano w rejonach mgieł zachmurzenie duże; widzialność od 100 do 500 m.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite, rano miejscami mgły z widzialnością od 200 do 800 m, lokalnie słabe opady mżawki, słabe opady śniegu lub marznącej mżawki powodującej gołoledź.

Temp. maks. od 7 st. na Podhalu, 5 st. na Ziemi Lubuskiej, około 3 st. w centrum, do -1 st. na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni, na Wybrzeżu wzmagający się do umiarkowanego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl