Synoptyk IMGW: Sobota z deszczem prawie w całym kraju, do 16 stopni na południowym zachodzie

W sobotę więcej chmur pojawi się już w całym kraju. Jak powiedziała synoptyk IMGW, Ilona Bazyluk, na przeważającym obszarze spodziewane są opady deszczu. Najcieplej powinno być na południowym zachodzie z temperaturą do 16 stopni Celsjusza. W nocy przygruntowe przymrozki możliwe na Pomorzu.

W sobotę może popadać deszcze niemal w całym kraju. Najmniejsze szanse na deszcz są na Podlasiu. Natomiast najsilniejsze opady spodziewane są na południowym zachodzie – na Opolszczyźnie oraz w województwach śląskim i dolnośląskim.

„Tam może spaść nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy” – powiedziała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptyk IMGW podkreśliła, że na południowym zachodzie i zachodzie mogą pojawić się burze, w których porywy wiatru sięgną do 60 km/h.

Najcieplej powinno być na południowym zachodzie, do 16 stopni Celsjusza. W centrum termometry wskażą ok. 15 stopni, a najchłodniej sobota zapowiada się nad samym morzem. Tam lokalnie ok. 11 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu lokalnie porywisty, zmienny.

W nocy z soboty na niedzielę prognozowane są rozpogodzenia na Pomorzu i na północnym zachodzie. I tam, jak zaznaczyła synoptyk IMGW, najchłodniej, ok. 1 stopnia, ale przy gruncie możliwe przymrozki, zwłaszcza na Pomorzu, do minus 2 stopni.

Wschodnia połowa kraju, południe, ale też lokalnie centrum z dużym zachmurzeniem. Tam opady deszczu. Na południu, zwłaszcza w Małopolsce, może jeszcze spaść ok. 10 litrów wody na metr kwadratowy.

Najcieplejszej nocy można się spodziewać na południu Polski – temperatura nie spadnie poniżej 9 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany, zacznie skręcać na północno-zachodni.

Prognozy na majówkę wskazują na to, że poniedziałek, 1 maja, powinien być bardzo słoneczny i dość ciepły, bo z temperaturą do 19 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich. Wtorek i środa również zapowiada się jeszcze dość ciepło, na południu i na zachodzie może się pojawić 20 stopni Celsjusza. Północ kraju będzie chłodniejsza. Tam 12-15 stopni Celsjusza. Miejscami może popadać deszcz. Natomiast od czwartku opady już w całym kraju, większe zachmurzenie i w piątek chłodniej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl