W Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak podaje IMGW, nad Europą wschodnią dominować będą wyże, a na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże. W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym.

Przez obszar Polski, z zachodu na wschód, będzie przemieszczać się strefa frontu chłodnego. Nad nasz kraj będzie napływać polarno-morskie powietrze, przed frontem chłodnym, z południa ciepłe, a za frontem z zachodu chłodniejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na krańcach wschodnich początkowo jeszcze miejscami zachmurzenie małe. Z zachodu na wschód przemieszczająca się strefa przelotnych opadów deszczu, lokalnie możliwe burze. Na obszarze od Warmii i Mazur po Górny Śląsk i Małopolskę prognozowana wysokość opadów do 15 mm, miejscami 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 24 st. w zachodniej połowie kraju do 26 st., a lokalnie nawet 30°C na wschodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, przeważnie południowo-zachodni i zachodni, tylko początkowo na wschodzie jeszcze z kierunków południowych. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu kraju większymi przejaśnieniami. We wschodniej połowie kraju stopniowo od zachodu zanikające przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 11 st. do 14 st., chłodniej w rejonach podgórskich, miejscami 8 st., 10 st., a cieplej do 15 st., 17 st. nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo lokalnie jeszcze porywisty, południowo-zachodni.

W środę przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 22 st. do 26 st., cieplej do 27 st. miejscami na Dolnym Śląsku, a chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, tam miejscami tylko 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W pierwszej części nocy przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl