fot. flickr.com

W Polsce pogodnie; burze możliwe tylko na południu

Jak podaje IMGW przeważająca część Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Polską i zachodnią Rosją. Krańce północne i wschodnie kontynentu będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie się znajdowała pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Białorusi. Z zachodu napłynie dość chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli spadało.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie powoli spadało.

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południu kraju okresami duże. Rano lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. W Beskidach i na ich terenach podgórskich miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22 st. miejscami nad morzem do 26 st. na Pomorzu Zachodnim i Kujawach; na terenach podgórskich od 20 do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i w czasie burz porywisty, wschodni, na północy południowo-wschodni i południowy.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie małe, na południu umiarkowane, okresami duże. Lokalnie na południu mgły ograniczające widzialność do 200 m. Nad ranem na Opolszczyźnie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. na północnym wschodzie kraju, 12-15 st. na przeważającym obszarze, do 17 st. na południowym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj