Polska w chłodnej masie powietrza

Jak informuje IMGW, Europa południowa i wschodnia będzie w zasięgu wyżów, na północy i północnym zachodzie, a także w centrum będzie dominował rozległy niż znad Islandii z układem frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu tego niżu, na zachodnią część kraju zacznie oddziaływać strefa frontu atmosferycznego. Polska będzie w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza, w ciągu dnia nad krańce zachodnie zacznie napływać cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa, a w ciągu dnia od zachodu kraju ciśnienie zacznie spadać.

W środę zachmurzenie przeważnie duże, tylko na wschodzie kraju początkowo małe i umiarkowane. Od zachodu przemieszczające się w głąb kraju opady śniegu, stopniowo przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Przejściowo opady mogą być marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -8 st. na wschodzie i w kotlinach karpackich do 1, 3 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na zachodzie oraz północy Polski umiarkowany, południowo-wschodni, od zachodu kraju skręcający na południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu, jedynie na Pomorzu opady deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu. Przejściowo w zachodniej połowie kraju możliwe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -10 st. na południowym wschodzie, około -5 st. w centrum do 1 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie i południowym wschodzie opady śniegu, na zachodzie opady deszczu, na północy, w centrum i południowym zachodzie opady deszczu ze śniegiem i tam przejściowo opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -5 st. na wschodzie do 2, 4 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy i rejonach podgórskich porywisty, południowo-zachodni.

W Warszawie w środę początkowo zachmurzenie umiarkowane, po południu od zachodu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże i od czasu do czasu możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże, początkowo opady śniegu wieczorem przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl