GOPR przestrzega przed zmienną pogodą w Beskidach

Na szlakach turystycznych w Beskidach są trudne warunki, szczególnie w wyższych partiach gór. Ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku Edmund Górny poinformował w sobotę, że pada obfity deszcz, a szlaki są bardzo śliskie.

„W górach, a szczególnie w wyższych partiach, przykładowo na Babiej Górze i Pilsku, warunki są trudne, bo od rana dość obficie pada deszcz. Widoczność jest bardzo ograniczona. Chmury są bardzo nisko. Od poziomu 900 m npm występuje mgła” – powiedział Górny.

Jak dodał, po południu mogą wystąpić burze. Przypomniał, że w takiej sytuacji turysta powinien unikać partii szczytowych. Nie powinien stawać pod drzewem z uwagi na spadające konary, ani w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

W Beskidach termometry wskazywały w sobotę rano zaledwie kilka stopni powyżej zera. Ratownik zaapelował, aby turyści wybierając się w góry, odpowiednio się ubierali. Szczególnie ważne są dobre buty. Przydadzą się też kijki, które pomogą utrzymać równowagę.

Pomoc GOPR w razie potrzeby można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl