fot. flickr.com

Polska pod wpływem niżu znad Zatoki Fińskiej

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa będzie w klinie wyżu znad Oceanu Atlantyckiego, pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów znad Zatoki Fińskiej, zachodnio-północnej Rosji, Morza Norweskiego i Wysp Owczych, w strefie frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu znad Zatoki Fińskiej, z północy na południe będzie przemieszczał się front atmosferyczny, za którym napłynie chłodna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami po południu, zwłaszcza na północy kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie lokalnie możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 17 st. na północy i na wschodzie kraju do 22 st. na południowym zachodzie; w miejscowościach podgórskich około 16 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na północnym wschodzie małe. Początkowo na południu, a potem także na północy i zachodzie okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. na Suwalszczyźnie i Podhalu do 14 st. nad morzem i na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. nad morzem, około 20-22 st. w centrum do 26 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W sobotę zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl