fot. Paweł Palembas

W południowej Polsce możliwe burze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominują słabe wyże. Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w polarno-morskiej masie powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na południu Polski możliwe burze. Rano na południu, wschodzie i w centrum kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8 st., 11 st. na wybrzeżu; 12 st., 15 st. na zachodzie i północy kraju do 17 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, na północy Polski okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W rejonach burz wiatr okresami dość silny i porywisty.

W nocy z wtorku na środę nadal przeważać będzie zachmurzenie duże. Opady deszczu jeszcze głównie w północnej i wschodniej części Polski, a na południu gdzieniegdzie zanikające burze. Na północnym wschodzie prognozowana wysokość opadów do 15 mm. W południowej połowie kraju miejscami mgły, w których widzialność może być ograniczona nawet do 200 m. Temperatura minimalna od 4 do 8 st. Wiatr słaby zmienny, tylko nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj