fot. flickr.com

Nad Polską pochmurno z okresowymi opadami deszczu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Islandią, Białorusią oraz Grecją i związanymi z nimi układami frontów atmosferycznych.

Zachodnia część Polski będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, pozostały obszar kraju znajdować się będzie na skraju niżu znad Białorusi. Przez centrum i wschód kraju przemieszczać się będzie strefa frontu okluzji, z północnego zachodu napływać będzie chłodna masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W środę na wschodzie Polski zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy i na południu miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 13 st. do 16 st. a na południowym wschodzie oraz w dolinach karpackich od 10 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu do 60 km/h, a w Tatrach do 80 km/h, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj