Czeka nas zmienna aura

Jak informuje IMGW, Europa Południowo-Zachodnia i Zachodnia znajdzie się pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia między klinem wyżu znad Atlantyku, a niżem znad Ukrainy, Bałkanów i Morza Czarnego. Polska będzie w strefie frontów atmosferycznych: chłodnego na zachodzie i ciepłego na wschodzie. Przeważająca część kraju będzie w polarno-morskiej masie powietrza, jedynie na krańce wschodnie napłynie ciepłe i wilgotne powietrza zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Po południu stopniowy zanik opadów i postępujące rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Na wschodzie kraju miejscami burze, lokalnie z gradem. Na wschodzie i południu Polski prognozowana suma opadów od 10 mm do 30 mm, a w Karpatach od 30 mm do 40 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. na zachodzie kraju do 22 st. na wschodzie, na wybrzeżu oraz w kotlinach górskich chłodniej, od 12 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę na wschodzie i południu Polski zachmurzenie duże i opady deszczu, a wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie możliwe burze. Od zachodu postępujące większe przejaśnienia i stopniowy zanik opadów. Prognozowana suma opadów od 10 mm do 25 mm, w woj. małopolskim do 30 mm, a w woj. podkarpackim do 45 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w centrum początkowo duże. Temperatura minimalna od 5 st. do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h.

W środę na południu i wschodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, wysoko w Tatrach śniegu, wieczorem stopniowo zanikające. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie rano małe, później wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: na wschodzie, wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 11 st. do 14 st., na pozostałym obszarze kraju od 13 st. do 16 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, w Tatrach do 70 km/h, północno-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, które okresami mogą być o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl