fot. sxc.hu

Pogoda na długi weekend

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia pozostanie w zasięgu wyżu znad Atlantyku, na pozostałym obszarze kontynentu będą dominowały niże z układami frontów atmosferycznych. Polska początkowo będzie w słabym klinie wyżowym związanym z wyżem z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich, później znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarnomorskiego napływającej z północnego zachodu. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadało.

W czwartek na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, na zachodzie, północy i w centrum miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 16 do 18 st. na zachodzie i północnym zachodzie, do 25 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, w strefie nadmorskiej możliwe burze. Temp. min. od 9 do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, nad morzem lokalnie silny, w porywach do 60 km/h, na zachodzie porywisty, z kierunków zachodnich.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. od 16 do 18 st. na zachodzie, północy i w centrum, do 21 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na północy w porywach do 55 km/h, na Wybrzeżu i w czasie burz do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. min. 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami i w czasie burzy porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj