fot. Paweł Palembas

Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie znajdował się pod wpływem wyżów. Jedynie Wyspy Brytyjskie oraz Europa północno-wschodnia będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Pogodę w Polsce kształtował będzie wyż z centrum w rejonie Suwalszczyzny. Z zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie spadać.

W piątek przeważnie bezchmurnie, tylko lokalnie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st. na Suwalszczyźnie, w dolinach karpackich oraz miejscami nad morzem, do 22 st., 26 st. na przeważającym obszarze i 27 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym zachodzie możliwy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Temperatura minimalna od 5 st., 8 st. na północnym wschodzie oraz lokalnie w kotlinach karpackich do 9 st., 13 st. na przeważającym obszarze i 14 st. miejscami na zachodzie. Wiatr południowo-wschodni, słaby, jedynie na wybrzeżu okresami umiarkowany, porywisty.

W sobotę nadal bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na krańcach północno-zachodnich wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego, a wieczorem możliwe tam przelotne opady i burze. Temperatura maksymalna od 24 st., 25 st. na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 26 st., 30 st. na przeważającym obszarze i nawet 32 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy kraju umiarkowany, a na wybrzeżu okresowo nawet porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP

drukuj