Bogdanka oskarża Kompanię Węglową o niedozwolone praktyki rynkowe

Bogdanka oskarża Kompanię Węglową o stosowanie niedozwolonych praktyk rynkowych ograniczających konkurencję. Zarząd spółki zwrócił się do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęcie postępowania w tej sprawie.

Podkreślił, że działania Kompanii Węglowej polegające na sprzedaży węgla poniżej kosztów wydobycia, naruszają przepisy dotyczące ochrony konkurencji, jak również kwalifikują się jako czyny nieuczciwej konkurencji”.

Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, mówi, że stosowanie cen dubbingowych będzie wpływać negatywnie na kondycję Kompani Węglowej oraz innych kopalń.

– Każda cena dumpingowa jest zła. Sytuacja przedsiębiorstw, które jeszcze dzisiaj się ratują i mają dobrą kondycję może rzeczywiście zmienić się na niekorzystną. W bardzo złej sytuacji jest polska energetyka, dlatego, że ten kto robi zaopatrzenie musi kupić węgiel, który jest tańszy. To jest wymuszanie. Nie mogą działać na szkodę przedsiębiorstwa więc muszą kupować. Czy właściciele albo Skarb Państwa zrobili analizę dotyczącą wpływu takiej polityki na inne przedsiębiorstwa? Tego nie wiem! Wydaje się, że takich badań nie zrobili – powiedział Kazimierz Grajcarek.

Prezes Kompani Węglowej w odpowiedzi na decyzję Bogdanki oświadczył, że firma sprzedaje węgiel po cenach rynkowych. Dodał, że w sytuacji kryzysu konieczna jest restrukturyzacja Kompanii Węglowej przy zachowaniu płynności finansowej. Podkreślił, że  alternatywą byłoby ogłoszenie upadłości spółki.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl