fot. twitter.com/BIPolska

Postępowanie UOKiK przeciwko sieci sklepów Biedronka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko sieci sklepów Biedronka. Klienci skarżyli się, że wywieszki w sklepach wprowadzają w błąd co do kraju pochodzenia owoców i warzyw.

Każdy klient ma prawo do pełnej i jasnej informacji o ofercie sklepu. To podstawowe prawo konsumenta. W przypadku warzyw i owoców obejmuje ono wskazanie kraje, w którym produkty zostały wychodowane. I właśnie tutaj pojawiły się wątpliwości klientów sklepów Biedronka.

– Wszczęliśmy postępowanie wobec spółki Jeronimo Martens Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka – mówił Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zarzuty wobec sieci Biedronka to efekt skarg konsumentów i kontroli inspekcji handlowej.

– Jako polskie deklarowano np. marchew z Belgii i Holandii, ogórki szklarniowe z Ukrainy czy kapustę włoską z Francji – wskazał prezes UOKiK.

Dla wielu klientów kraj pochodzenia produktu to kluczowa informacja. Wpływa na decyzję konsumentów.

– Konsumenci coraz częściej kierują się w swoich wyborach patriotyzmem gospodarczym i chętnie sięgają po krajowe produkty. Nieprawdziwe informacje w sklepach Biedronka mogły zniekształcić ich decyzje zakupowe – powiedział Tomasz Chróstny.

Jeśli zarzuty wobec Biedronki zostaną potwierdzone, sieci grozi kara sięgająca nawet 10 proc. rocznego obrotu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl