fot. twitter.com/RzecznikMSP

Banki pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy banki realizują przysługujące klientom 3-miesięczne wakacje kredytowe. Kontrole są wynikiem skarg, jakie w ostatnim czasie trafiają do urzędu.

Tarcza antykryzysowa umożliwia kredytobiorcom, którzy stracili prace w związku z pandemią, zawieszenie spłaty kredytu na czas do trzech miesięcy. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy banki realizują te rozwiązania.

– Z sygnałów napływających do nas m.in. od Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu wynika, że banki nie umożliwiają konsumentom skorzystania z tego prawa – powiedział Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Mowa o 26 bankach. Tak zwane ustawowe wakacje kredytowe zostały przyjęte w trosce o gospodarstwa domowe, które zostały dotknięte skutkami pandemii – dodaje Tomasz Chróstny. Stąd decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęciu postępowania.

– Sprawdzimy, czy w warunkach oraz sposobie informowania o wakacjach kredytowych dochodzi do wspomnianych nieprawidłowości – poinformował prezes UOKiK.

Tomasz Chróstny zapowiada, że jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, wobec banków zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl