SP chce wyjaśnień ws. bezpieczeństwa powodziowego

Solidarna Polska chce aby premier Donald Tusk wyjaśnił na najbliższym posiedzeniu rządu stan wdrażania rozwiązań związanych z bezpieczeństwem powodziowym.

Lider SP Zbigniew Ziobro powiedział, że administracja i rząd nie są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa Polakom w miejscach zagrożonych powodzią.

Eurodeputowany przypominał, że Komisja Europejska upomniała rząd, że zupełnie nie wykorzystał możliwości, by wdrożyć zintegrowane podejście do zarządzania wodami.

Jak mówił, dziś jedne instytucje zarządzają wałami, a jeszcze inne ciekami wodnymi.

– Chaos znowu zaczyna przebijać z działań rządu. Propaganda, która towarzyszy dobremu samopoczuciu premiera Donalda Tuska i rządowych notabli nie jest w stanie przykryć tej nieudolności, która wyłania się z braku rzetelnej, konsekwentnej pracy, która byłaby wyrazem wdrażania niezbędnych dyrektyw europejskich w obszarze zabezpieczenia Polski przed powodzią. A więc niekompetencja skutkuje znowu rosnącym zagrożeniem. Domagamy się w związku z tym, aby premier Donald Tusk wyjaśnił stan wdrażania rozwiązań związanych z bezpieczeństwem przeciwpowodziowym na najbliższym posiedzeniu Sejmu – powiedział Zbigniew Ziobro.

Do tego czasu SP domaga się także zwołania komisji sejmowej w tej sprawie.

Eurodeputowany Jacek Kurski przypomniał wielką powódź z 2010 roku i działania europosłów SP na forum europejskim. Wówczas to KE przyznała Polsce 105,5 mln euro na likwidacje części skutków powodzi.

RIRM

drukuj