fot. flickr.com

Na złotą polską jesień jeszcze musimy poczekać

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia oraz Skandynawia będą pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie pod wpływem płytkiego, stacjonarnego niżu z ośrodkiem nad Niemcami. Przez obszar kraju, z zachodu na wschód będzie powoli przemieszczał się front okluzji. Z południa napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i powoli będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 7 do 11 st. i do 12 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie. Miejscami opady deszczu, głównie na północy oraz we wschodniej połowie kraju. Na krańcach północno-wschodnich wystąpi deszcz ze śniegiem, a wysoko w Tatrach opady śniegu. W wielu miejscach, głównie na zachodzie i południu, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 4°C do 7°C, na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na północy kraju umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj