fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Dziś podobna pogoda jak w weekend; do 20 st. C. na zachodzie

Dziś czeka nas pogoda bardzo podobna do tej weekendowej. Będzie jednak troszeczkę cieplej – poinformowała synoptyk IMGW, Ewa Łapińska. Wskazała, że najcieplej będzie na zachodzie – ok. 20 stopni Celsjusza.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreśliła, że dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami zostanie tylko na południu i południowym wschodzie naszego kraju.

W tym regionie mogą się zdarzyć przelotne opady deszczu. Z kolei w górach mogą wystąpić burze – powiedziała Ewa Łapińska.

Natomiast w centrum, na północy i zachodzie kraju będzie dość pogodnie. Początkowo czeka nas dużo słońca. W ciągu dnia ilość zachmurzenia będzie się zwiększała – tłumaczyła synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ekspert wyjawiła, że temperatura maksymalna 16 st. C. na Suwalszczyźnie, ok. 18 st. C. w centrum, ok. 20 st. C. na zachodzie. Nad morzem ok. 14-15 st. C. i na Podkarpaciu i Małopolsce ok. 15-16 st. Celsjusza.

Wiatr nie będzie dokuczliwy, raczej będzie słaby – dodała Ewa Łapińska.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl