fot. pixabay.com

W środę zachmurzenie duże

Jak podaje IMGW, Europa północna i częściowo południowa będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Białym i Morzem Śródziemnym. Z niżami tymi związane będą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż znad pogranicza Mołdawii i Ukrainy.

Polska znajdzie się na skraju wspomnianego wyżu. Z zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże, w ciągu dnia w górach i obszarach podgórskich pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na południu tylko początkowo. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 4 st. C na wschodzie do 9 st. C na północnym zachodzie; na Podhalu około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni, na południu kraju miejscami południowy.

W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od południa do centrum kraju rozpogodzeniami. Na północy, początkowo także w centrum, gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami, głównie na południu, mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4 st. C, -2 st. C na południu, około 0 st. C w centrum, do 4 st. C, 5 st. C na krańcach północnych; w rejonach podgórskich spadki temperatury lokalnie do około -7 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Nad ranem w rejonach podgórskich wiatr lokalnie wzmagający się do umiarkowanego, porywistego, w szczytowych partiach gór w porywach miejscami do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl