fot. pixabay.com

W sobotę na południu i północy miejscami opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem i deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia i południowa znajdzie się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Wielką Brytanią.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, ale do krańców północnych, przybliży się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem znad północnej Finlandii. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i północy miejscami duże i tam opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie, około 4 st. C w centrum i na Pomorzu, do 6 st. C na Dolnym Śląsku; w rejonach podgórskich Karpat około -2 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu wzrastający do dość silnego, w północnej połowie kraju i w górach porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h, na północnym wschodzie do 60 km/h, w górach do 55 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W północnej połowie kraju opady śniegu, na zachodzie i wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w rejonie Zalewu Wiślanego. Temperatura minimalna w południowej połowie kraju od -5 st. C do -2 st. C, w rejonach podgórskich od -1 st. C do -6 st. C oraz na pozostałym obszarze od -2 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami na północy dość silny, na wybrzeżu także silny, w całym kraju porywisty, zachodni. Na wybrzeżu i krańcach północno-wschodnich porywy wiatru do 80 km/h, w górach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl