fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-zachodnia będzie w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będą układy niżowe. Polska będzie w zasięgu tzw. siodła barycznego, tj. obszaru pomiędzy wyżami znad Azorów i Uralu oraz niżami znad Morza Północnego i Półwyspu Apenińskiego.

Na południowym wschodzie Polski zaznaczać się będzie rozmywający się, pofalowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w zasięgu ciepłej i stosunkowo wilgotnej masy polarno-morskiej. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek na południu, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 5 st., 6 st. na północy kraju do 7 st., 9 st. na przeważającym obszarze i do 10 st. na południowym wschodzie. W kotlinach górskich temperatura od 4 st. do 6 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, w centrum i na wschodzie Polski zmienny, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę na południu, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu opady deszczu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami mgły zmniejszające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1 st. na wybrzeżu, -2 st., 0 st. na północnym zachodzie do 2 st., 4 st. w centrum i na wschodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych, na Pomorzu południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże, możliwe silne zamglenia, okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, północny.

PAP/RIRM

drukuj