fot. flickr.com

Deszczowy początek września

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Szkocji. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front ciepły i do Polski z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W piątek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże. W centrum i na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W północnej połowie kraju okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. na północnym wschodzie do 19 st. w centrum i 22 st. na południu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. W rejonie Sudetów porywy wiatru do 55 km/h. W nocy z czwartku na piątek w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. W północno-zachodniej połowie Polski zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem oraz na południu okresami dość silny, miejscami porywisty, z kierunków południowych. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h, w rejonie Sudetów do 70 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h. W piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie kraju oraz na Pomorzu zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21 st. na północy do 26 st. na południu, nad morzem od 19 st. do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 70 km/h, a w górach do 100 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy.

W piątek zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

PAP/RIRM

drukuj