Prognoza pogody na 10 grudnia

IMGW informuje, że Europa Północna i Centralna jest pod wpływem niżu znad Skandynawii z wtórnym ośrodkiem niżowym nad Adriatykiem, natomiast południowo-zachodnia i południowo-wschodnia część kontynentu znajduje się pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Atlantykiem i nad wschodnią częścią Morza Śródziemnego.

Polska będzie w zatoce niżu znad Skandynawii, jedynie na południowym zachodzie kraju zaczął rozbudowywać się słaby klin wyżowy; na południowym wschodzie nadal zaznacza się wpływ pofalowanego frontu chłodnego. Z północnego zachodu napływa chłodne arktyczne powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 do 2 st. C, w kotlinach górskich do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i południu Polski porywisty, w porywach do 65 km/h, wysoko w górach do 130 km/h, z kierunków zachodnich, skręcający na kierunki południowe.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl