W kraju zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa będzie w zasięgu licznych ośrodków niżowych z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się na skraju niżu znad południowej Ukrainy, w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady deszczu, na wschodzie miejscami możliwe burze. Na południowym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temp. maks. przeważnie od 15 do 18 st., tylko na zachodzie miejscami do 19, 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty z kierunków północnych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie i wschodzie kraju początkowo zachmurzenie duże i miejscami zanikające przelotne opady deszczu. Temp. min. od 5 do 9 st. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach północno-zachodnich w drugiej części dnia wzrost zachmurzenia do dużego i wieczorem możliwy deszcz. Temp. maks. od 18 do 23 st. Wiatr słaby zmienny, od zachodu kraju przechodzący na kierunki południowe.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl