fot. Paweł Palembas

Nad Polską w poniedziałek spore zachmurzenie, ale opady śniegu tylko w górach

Jak prognozuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy, silny wyż z centrami nad Wyspami Brytyjskimi oraz Europą Centralną, jedynie północ kontynentu znajdzie się w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Ze wspomnianym niżem związane będą układy frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Europy Centralnej. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1031 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże, na północy i w centrum większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na południu i w centrum słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu lub deszczu. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 1 st. C w Kotlinie Kłodzkiej do 5 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich Karpat od -2 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Pod wieczór nad morzem porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie i północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Na Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podkarpaciu słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -3 st. C na południu, około -1 st. C w centrum, do 3 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od -8 st. C do -4 st. C, ale w kotlinach karpackich możliwy spadek temperatury do -10 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, tylko nad morzem dość silny, na wschodzie i północy porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr w porywach do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl