Europa wschodnia w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia jest w zasięgu niżu znad Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje wyż znad Irlandii. Polska początkowo będzie na skraju wyżu znad Irlandii, w arktycznej masie powietrza.

Z północnego zachodu na południowy wschód, przez obszar kraju przemieszczać się będzie zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym napływać będzie cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 998 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, od zachodu kraju przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a miejscami możliwy marznący deszcz, powodujący gołoledź. Na południu opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na Śląsku do 6 cm, a w rejonie Sudetów do 15 cm. Rano oraz wieczorem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od -2 st. na południu do 0 st. w centrum i do 4 st., 5 st. na północnym zachodzie i na wybrzeżu. W dolinach karpackich lokalnie -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, północno zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w północno-zachodniej połowie kraju. Na południowym wschodzie opady śniegu. W Karpatach opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 12 cm. W pasie od Mazur i Podlasia przez Mazowsze po Dolny Śląsk i południe Wielkopolski okresami opady deszczu ze śniegiem lub mżawki, a miejscami opady marznące, powodujące gołoledź. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -5 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich do 0 st. w centrum i do 2 st. na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem lub mżawki, na południowym wschodzie również opady marznące, powodujące gołoledź. Jedynie na północy kraju na ogół bez opadów. Rano, a także wieczorem, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 1 st. do 3 st., nad morzem do 4 st., tylko w dolinach karpackich lokalnie -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu i śniegu z deszczem, przejściowo również marznący deszcz, powodujący gołoledź. Wieczorem lokalnie możliwe mgły. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, przejściowo również marznący deszcz, powodujący gołoledź. Lokalnie możliwe mgły. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl