Zachmurzenie całkowite, miejscami deszcz i mżawka

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, północna i północno-wschodnia część kontynentu będzie w zasięgu wyżu. Polska będzie pomiędzy stacjonarnym wyżem z centrum nad północno-zachodnią Rosją i układem niżowym z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi, zachodnią Francją oraz w rejonie Sardynii.

Nad północno-zachodnią Polskę oddziaływać będzie płytki ośrodek niżowy znad południowej Skandynawii i związany z nim mało aktywny, rozmywający się front atmosferyczny, który znad zachodu kraju przemieści się na północny wschód. Polska pozostanie w wilgotnym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Dziś zachmurzenie całkowite, na zachodzie miejscami przejaśnienia. W północnej połowie kraju okresami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, w rejonach podgórskich śniegu lub deszczu ze śniegiem, a górach śniegu. W całym kraju liczne silne zamglenia, a rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na krańcach północno-wschodnich do 4 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl