fot. pixabay.com

W niedzielę nad Polską zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami

Jak podaje IMGW, pod wpływem wyżu znajdzie się Europa północna, częściowo środkowa, a także południowy zachód kontynentu. Nad resztą Europy dominować będą niże.

Wschodnia połowa Polski będzie pod wpływem niżu znad Białorusi i Ukrainy, w strefie odsuwającego się na południowy wschód frontu atmosferycznego. Nad zachodnią połową rozbuduje się klin wyżu z centrum nad Morzem Białym. Stopniowo będzie napływać z północnego wschodu suche powietrze pochodzenia arktycznego, tylko na wschodzie w strefie frontu będzie wilgotne, polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i powoli będzie wzrastać.

W niedzielę na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, prognozowana suma do 10 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem i miejscami słabego śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. C, 9 st. C na wschodzie, przez 13 st. C, 14 st. C w centrum do 16 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 8 st. C, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim od 4 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz na północnym wschodzie kraju, także dość silny i porywisty, z kierunków północnych. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwy słaby śnieg. Temperatura minimalna od 3 st. C na północnym wschodzie, przez 6 st. C,8 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 11 st. C nad morzem; w Bieszczadach i Beskidzie Niskim od 1 st. C do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju oraz w górach okresami porywisty, z kierunków północnych.

PAP

drukuj